15. letní volejbalový kemp
Přesně tolik času zbývá do zahájení 15. letního volejbalového kempu...
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8

volejbalpaka.cz - Aktuality

Veškeré další aktuality najdete zde:

https://www.facebook.com/volejbalpaka.cz

Termínovka (leden 2023)

!!!POZOR!!! Změna změny :-)

Ještě jsme nestihli vstřebat úpravy termínovky a už přišla další změna. Bez náhrady byly zrušeny turnaje KP U14Z a U16Z ve dnech 11. a 12. 2. 2023

KP mini - hezká hra, ale taky velká smůla

V úvodním turnaji finálové skupiny o 13 - 18. místo KP mini se našim děvčatů velmi dařilo. Vůbec na nich nebyla znát ůnava ze sobotního maratónu. Hra byla plná pohybu, komunikace, bojovnosti a dobré nálady... Až do chvíle, kdy si Berča v nejhezčím utkání turnaje při jednom z mnoha bojovných zákroků nešťastně zlomila levou ruku. Holky tato situace hodně zasáhla a na kamarádku musely neustále myslet. Zápas jsme sice těsnými výsledky v obou setech s vítězem turnaje prohráli. Ale Berča se nám brzy vrátila (se sádrou) a snad se nám brzy vrátí i bez ní a zdravá...

Výsledky ZDE:

Další foto

Máme nové dresy... a sluší nám!!!

Při turnaji OP mini jsme pokřtili nové dresy. A křest to byl opravdu vydařený. Odehráli jsme spoustu hezkých zápasů, starší holky celý turnaj, kterého se zúčastnilo 58 týmů, bravurně a spolehlivě odpískaly.

Výsledky najdete ZDE

Další foto

Letní volejbalový kemp 2020

Termín:               9. 8. - 15. 8. 2020

Místo:                 Radim

Přihlášky:           již možno zasílat

Vánoční besídka pro přátele volejbalu

Již tradiční vánoční besídka pro mladé volejbalisty a jejich příznivce se koná v tělocvičně ZŠ Husitská v pondělí 17. 12. 2018. Na programu bude samozřejmě hlavně volejbal. Ale taká zhodnotíme uplynulý rok... Nezapomeňte - sportovní oblečení, halovou obuv a nějaké to drobné občerstvení s sebou...

                                                                    Těšíme se na Vás.

                                                                                                    Tým trenérů

Dnes 3. 9. 2018 jsme zahájili úvodními tréninky další sezónu...

Tak máme za sebou prázdniny (fotky z kempu najdete ve fotogalerii) a nezbývá než zase začít poctivě makat. K úvodním tréninkům se dostavilo 14 mladších a 20 starších dětí. To znamená, že cca polovina volejbalistů se na úvodní tréninky vykašlalo... Ale snad se to zlepší. Doufám, úvodní turnaje a zápasy už se kvapem blíží...

Všechno nej v novém roce...

Soutěže se nám hned rozjíždějí dál. Do sekce fotogalerie jsem umístil spoustu nových fotek, za které děkujeme našim "dvorním fotografům" Mírovi Krchovi a Vláďovi Novákovi. Tak se na fotky mrkněte.

Do sekce zajímavé odkazy jsem umístil odkaz na volejbalová videa na youtube.

Pro zájemce o náš letní kemp hlásím, že termín je neděle 12. 8. - sobota 18. 8. 2018 opět v bezva areálku v Radimi.

 

Vánoční večírek

Soutěže jsou v plném proudu

Jako první svoji soutěž zahájily minižákyně hrající krajský přebor. Obě naše družstva si vedou celkem solidně, áčko si zajistilo umístění v první polovině startovního pole, béčko válčí v polovině druhé.

Svoji soutěž máji také již v plném proudu kadeti. Těm se ovšem v letoním roce příliš nedaří a na své první vítězství stále čekají.

Nejmladší volejbalisté odehráli svůj letošní první turnaj v L. Bělohradě. Tam byl naší nejsilnější kategorií žlutý minivolejbal, ve kterém jsme obsadili 1. 3. a 5. místo.

Aktuálně nejčerstvější zážitky mají starší žákyně, které mají za sebou kromě kvalifikaci také tři kompletní kola. Tým má poměrně solidní potenciál, zlepšuje se turnaj od turnaje. Dalšímu většímu pokroku brání slabší tréninková morálka některých hráček a třeba i takové maličkosti jako pořádání společných oslav dlouho do noci den před turnajem. Na to, si myslím, mají holky ještě dost času...

Podzim dospělých ukončen, mládež zahájila

Letošní sezóna pro nás znamená permanentní placení mováčkovské daně. Tak výsledky nevypadají příliš optimisticky. Ale poprvé v historii klubu hrajeme soutěž kadetů, starších žákyň. Většina minižákyň hraje poprvé krajský přebor v modrém minivolejbalu. A tak každý vyhraný míč, set i zápas je pro nás velmi důležitý a máme z něj radost. Výsledky všech týmů jsou k dispozici v sekci soutěže u jednotlivých kategorií. Již se rýsuje také termínová listina okresních soutěží mládeže. Ihned po jejím doplnění ji zveřejníme. 

Turnaj mixů v Radimi

Na letošní velmi vydařený kemp bezprostředně navázal turnaj mixů, který se odehrál za účasti 5 týmů na radimských kurtech. Po týdenní dřině se od našeho vytoupení mezi dospěláky neočekávaly žádné zázraky. Odehráli jsme čtyři pěkná utkání. Některá vyrovnanější, jiná zase trochu ospalá. Ale celkový dojem z turnaje, myslím, parádní. A když k tomu přidáme i jedno vítězství a celkovou čtvrtou příčku, tak se klidně můžeme pochválit.

Prázdninový kemp v Radimi

Již podeváté v řadě proběhl tradiční prázdninový volejbalový kemp pro hráče Volejbalového klubu mládeže Nová Paka. Tentokrát jsme opět využili v termínu 13. – 19. 8. útulný areál TJ Sokol Radim. Letošní ročník byl s účastí 35 dětí rekordní.

Děti byly samozřejmě rozděleny do tří výkonnostních skupin. O nejmladší děti se postarala trenérka Lucka Tauchmanová. Tréninkovou náplní této skupiny byly hlavně různé průpravné a pohybové hry. Prostřední věková kategorie si pod vedením trenéra Zdeňka Burkerta a letos poprvé také hráčky druholigového VK Benátky nad Jizerou Denisy Černé upevňovala základní herní činnosti a základy modrého minivolejbalu. Nejstarší hráči a hráčky si pod vedením zkušeného hráče a trenéra Vojty Burkerta zkusili něco z jeho zkušeností z kadetské a juniorské extraligy. Jako druhá trenérka u týmu působila Iva Vágenknechtová. Navíc se u týmu jako hosté objevili Tim Kouba (belgický volejbalový trenér s českými kořeny), Radek Tauchman (hráč i trenér s ligovými zkušenostmi) a Marek Bukovjan (libero prvoligového Turnova). Všichni hostující trenéři velmi přispěli ke kvalitní náplni celého kempu. Nesmíme zapomenout ani na tradičně vynikající zázemí, o které se jako vždy skvěle postarala Ilona Burkertová. A když bylo potřeba, zhostila se i role dočasné maminky, pečovatelky, utěšitelky…

Protože je volejbal týmová hra, velkou část aktivit jsme také zaměřili na posilování týmové sounáležitosti. Tradičně se celým kempem proplétala soutěž týmů. Jednotlivé týmy si společně vymyslely své názvy, pokřiky, vyrobily si týmové vlajky, společně vykonávaly službu a samozřejmě soutěžily v mnoha volejbalových i jiných aktivitách. Oblíbenou součástí kempu je i stezka odvahy, na kterou jsme se vydali i letos.

Velkou tradici na našich kempech má také společné sportování dětí a rodičů. I letos tento volejbalový „rodičák“ zakončil celý kemp společným sportováním a táborákem. Jako každý rok se děti postaraly o kulturní program, při kterém rodičům představily jednotlivé týmové vlajky, pokřiky, choreografii atd.

Pro nejstarší hráče i některé trenéry vyvrcholil kemp sobotním turnajem smíšených týmů, který pořádal domácí volejbalový oddíl. Svým výkonem tým rozhodně nezklamal a odnesl si poněkud nepopulární bramborovou příčku.

Letošnímu kempu přálo počasí na výbornou, děti byly fantastické a snad si kemp hezky užily. Doufáme tedy, že jsme se na nadcházející sezónu dobře naladili. Věříme také, že se s většinou dětí i rodičů uvidíme i na příštím jubilejním desátém kempu. 

KP minižactva

V neděli 2. 4. 2017 se v Jičíně konal druhý finálový turnaj letošního ročníku krajského přeboru minižactva. Náš tým ve složení Bára Pitrová, Emička Ulrichová a Valča Šimková si vůbec nevedl špatně a v průběžném pořadí se posunul na 10. místo, které jsme před sezónou označili za hranici úspěchu. V některých zápasech jsme sice nedokázali najít recept na hru soupeře. Ale například závěrečný zápas s hradeckým áčkem ukázal, že volejbal už docela umíme a že největší úspěch slaví týmový přístup ke hře. A také že největší brzdou je strach z porážky... Tak žádné strachy a hodně štěstí do závěrečného turnaje!

Finále KP žactva - obhajoba loňského stříbra se podařila!

Po roce se konal znovu ve Dvoře Králové závěrečný turnaj letošního ročníku krajského přeboru ve volejbalu žactva. Do poslední chvíle nebylo nic jistého. Nám se sice závěr soutěže nevydařil úplně podle našich představ, ale nakonec k nám bylo konečné zúčtování shovívavé. Dokázali jsme za neporaženou Slávií Hradec Králové obsadit znovu (již počtvrté v řadě) nádherné 2. místo. K turnaji jsme nastoupili v sestavě:

Nahrávka - Dáša Zeleňáková

Blok - Martin Totti Fejfar, Kryštof Kykýn Kaván, Anežka Kriegelová

Smeč - Nikča Podlipná, Jenda Burkert

Univerzál - Dejf Krch

V průběhu sezóny dále nastupovali také Viki Jirková, Míša Kříž, Áďa Podlipná, Klárka Matoušová

V neděli 19. 3. 2017 jsme válčili na dvou frontách

Tak se nám to v neděli pěkně sešlo. Žactvo odehrálo přeposlední turnaj letošního krajského přeboru žactva v Hradci Králové a na domácí půdě se představilo trio minižákyň při úvodním turnaji finálové části letošního krajského přeboru minižactva. A jak se nám vedlo?

Bára, Áňa a Emička dokázaly dvakrát zvítězit, což ale zatím nestačí na lepší než 11. místo mezi 30 týmy, které letos KP minižactva hrají. Ale máme ještě dva turnaje, abychom se posunuli do té vytoužené první desítky.

O poznání úspěšnější bylo družstvo staršího žactva, které v KP starších žáků odehrálo předposlední turnaj letošního ročníku. V něm jsme nestačili pouze na domácí Slávii Hradec Králové, která v současnosti hraje nejméně o jednu úroveň výš než zbytek kraje. Tím jsme stvrdili i pro letošní sezónu medaili z krajského přeboru a dokonce se nám přiblížila vidina medaile stříbrné. O tom však rozhodne až závěrečný turnaj, který proběhne hned následující neděli ve Dvoře Králové.

Naše sestava:

Nahrávka - Dášenka

Smeš - Nikča a Jenda

Blok - Totti a Kykýn

Univerzál - Dejf

Střídač - nejlepší muzikálový herec a zpěvák Míša

 

 

Poslední úpravy...

Okresní přebor žactva 12. 3. 2017 - Jičín

Po velmi dlouhé přestávce se konalo letos teprve druhé kolo okresního přeboru žactva. Tentokrát se sešlo pouze pět týmů. Jičín B musel odjet na přeložený turnaj krajského přeboru mladších žákyň. Turnaj se hrál systémem každý s každým, zápasy pěkně navazovaly, takže v 13,00 byl turnaj zakončen. Naše týmy tentokrát nastoupily takto. Áčko vytvořila děvčata, která tím vlastně zahájila proces tvorby týmu na příští sezónu. Sice se jim nepodařilo vyhrát ani jeden set, ale výkon i předvedená hra jsou příslibem do budoucna. Béčko naopak tvořili zkušení bardi. Sice vyhráli všechna utkání, ale výkony nebyly vždy přesvědčivé. Snad se ještě dokážeme zlepšit.

Další turnaj OP žactva se uskuteční 13. 5. 2017 v Dřevěnicích.

Sestavy:

                                                A                                                        B

nahrávka         Bára Pitrová                                                      Dáša Zeleňáková

smeč               Klárka Matoušová, Adélka Podlipná                 Jenda Burkert, Nikča Podlipná

blok                 Anežka Kriegelová, Věruška Macháčková        Kykýn Kaván, Dejf Krch 

univerzál         Terezka Zuzánková                                            Tom Kodym

 

 

Sportovní rozloučení s rokem

                Mladí novopačtí volejbalisté se rozloučili s letošním rokem společně s rodiči a samozřejmě ve sportovním duchu. Celkem se sešla bezmála stovka dětí a rodičů. Po úvodním přivítání byli všichni rozděleni do osmi týmů, které postupně absolvovaly čtyři dovednostní soutěže. Rodičům se dařilo především v úvodní disciplíně, při které si předávali členové družstva mezi sebou míč. Velkou kreativitu rovněž některé rodičovské týmy ukázaly při závěrečné stavbě věže. Děti byly naopak výrazně šikovnější v překážkovém běhu. V celkovém součtu byl nejúspěšnější jeden z dětských týmů, výsledky ale nebyly zdaleka tím nejdůležitějším.

                Po úvodních soutěžích přišlo na řadu vyhlášení nejlepších volejbalistů za rok 2016. V jednotlivých kategoriích byli vyhlášeni:

žlutý - Adámek Militký

oranžový - Naděnka Choutková

červený - Nikolka Matoušová

modrý - Bára Pitrová

žactvo - Martin "Totti" Fejfar

objev roku - Emička Ulrichová

skokan roku - Anežka Kriegelová

                Hned po vyhlášení se odehrálo tradiční a vždy velmi prestižní utkání týmu žactva proti výběru rodičů. Zatímco při letním soustředění tým rodičů sice také prohrál, porážka nebyla až tak přesvědčivá. Tentokrát to však už bylo o autobus. Děti předvedly velmi dobře organizovanou hru v poli, kterou navíc vyšperkovaly celou řadou fantastických zákroků a ještě ji podpořily pestrou hrou v útoku. Inu, drazí rodičové, nějak se nám ty dětičky vylepšily a bez tréninku už to proti nim nikdy nebude snadné...

                 V průběhu tohoto utkání i po jeho skončení také odehrály různé smíšené skupinky celou řadu dalších zápasů nebo si prostě jen tak děti s rodiči zapinkaly. Při závěrečném posezení si rodiče vyslechli zhodnocení roku a probrali společně zážitky ze soutěžení i ze hry samotné. Společné sportování dětí a rodičů se vydařilo a tak se nápady s jeho opakováním na konci školního roku jistě podaří uskutečnit.

Poslední letošní turnaj KP žactva

                Neděle 11. 12. 2016 nám přinesla dvě vítězství (2 : 1 s Hronovem a 2 : 0 se Dvorem Králové) a tradičně jsme dostali nařezáno od Slávie HK. Těšili jsme se, že si letos poprvé zahrajeme v kraji v kompletní sestavě, ale osud s námi opět měl jiné plán. Trošku nám stonala Dášenka, ale Jenda za ní dokázal bezvadně  zaskočit a hlavně zápas se Dvorem Králové vypadal docela hezky... Díky, borci a borkyně za hezkou neděli. Další turnaj se bude konat 15. 1. 2017 ve Dvoře Králové. 

 
 
Třetí kolo okresního přeboru v barevném minivolejbalu tentokrát v Hořicích

            Neděle 4. 12. 2016 patřila dalšímu klání malých volejbalistů. Do Hořic dorazilo téměř neuvěřitelných 86 týmů. Protože se v Hořicích do tělocvičny vejde pouze 5 kurtů, nezbývalo pořadatelům nic jiného, než odehrát pouze základní skupiny a vyhodnotit je samostatně. Každý tým tak odehrál nejméně 4 zápasy trvající solidních 7 minut, a děti si tedy přece jen zahrály. Naši hráči a hráčky se rozhodně v té veliké konkurenci  neztratili. Každý tým dokázal pár zápasů vyhrát. Oranžové Píďalky (Adélka a Adéla), červený Pocket (Anička a Pája) a modré týmy TEA (Áňa a Tom) a Mimoňky (Simča a Emča) dokonce dokázali své skupiny vyhrát.

                   Podrobné výsledky najdete ZDE.

                   Za shlédnutí určitě stojí i fotky ve fotogalerii...

Okresní přebor zahájen až na druhý pokus

            V sobotu 26. 11. 2016 jsme v domácím prostředí uvítali šest týmů na prvním turnaji letošního okresního přeboru žactva. První turnaj se měl konat v září na radimské antuce, ale turnaj musel být pro nepřízeň počasí zrušen. My v letošním ročníku obhajujeme loňský titul okresního přeborníka, což je samozřejmě zavazující. Zároveň jsme ale také přihlásili do soutěže i rezervní tým, aby si mohlo soutěžní utkání zahrát co nevíce našich borců. Přestože nás trochu omezovala zranění a různá kulturní vystoupení některých hráček, úvodní turnaj se nám vydařil výtečně.

                První úskalí, které jsme museli překonat, bylo rozdělení do týmů. Tuto lapálii jsme vyřešili losování (přesněji řečeno stříháním). Bylo zajímavé sledovat, jak se oba naše týmy s jednotlivými zápasy vyrovnaly a také, jak se vyvíjel výkon jednotlivých hráčů. Někteří se zlepšovali zápas od zápasu. Největší pokrok udělal Kóďa, který se zlepšil hlavně v pohybu v poli. Davča Režňák ukázal svůj směčařský potenciál, stejně jako Áďa Podlipná. Stejně tak se začíná orientovat na postu blokařky Anežka, na tomto postu velké možnosti ukázala i Viki. Pozici jedničky na postu nahrávačky potvrdila Dášenka, Jenda na této pozici teprve začíná a tak se zatím trochu hlédá. Několik perfektních bloků ukázal Kykýn, jistotu na smeči opět potvrdila Niki, která přidala i pár hodně jedovatých servisů. Na postu univerzála zahrál poměrně dobře Dejf, stejně jako Míša na smeči. Tomu ale zatím chybí nějaké ty centimetry. Tento hendicap však dohání velkou pohyblivostí a herní chytrostí. Jako jasný lídr a opora opět nezklamal Totti. Ten musel tentokrát krotit dynamit ne svých pažích, aby svými smečemi někomu neublížil (někdy se mu to moc nedařilo... :-)).

                    Béčko bylo zkušenějším a živějším týmem, proto dokázalo až do posledního zápasu každého soupeře přesvědčivě překonat. Áčko začalo bezvadně, ale pak z neznámých důvodů zvadlo. Vrcholem turnaje se tak stal vzájemný souboj našich týmů. Tento zápas už ale nikdo ze soupeřů neviděl, neboť všichni spěchali domů. Po heroickém výkonu v prvním setu zvítězilo Áčko. V druhém setu se ale karta obrátila a získalo ho pro sebe Béčko. Celkový součet míčů v zápase byl však o jeden příznivější pro Áčko. Tato skutečnost posunula Áčko na celkově druhé místo za suverénním Béčkem.

Sestavy:

A - Jenda, Nikča, Kykýn, Anežka, Kóďa, Davča (Pat)

B - Dášenka, Totti, Viki, Míša, Áďa, Dejf

 

Další volejbalová neděle

Žactvu se doma příliš nedařilo

            Neděle 20. 11. 2016 opět patřila mládežnickému volejbalu. V domácím prostředí se představilo žactvo, které v naší tělocvičně odehrálo další turnaj krajského přeboru. Nečekali nás vůbec lehcí soupeři, my jsme však chtěli překvapit. Bohužel se nám to moc nepodařilo. V úvodním zápase proti Slavii Hradec Králové (jasnému lídru soutěže), jsme hráli s příliš velkým respektem. Soupeř nás převyšoval ve všech činnostech a když se k tomu přidali i naše chyby, bylo o vásledku rychle rozhodnuto - 0 : 2 (-15, -11). V druhém utkání nás čekal Hronov. Ukázalo se, že když si na soupeře věříme, dokážeme ho přehrát i pokud se nám úplně nedaří. Soupeř nám v poli vybral hodně míčů, my jsme je ale dokázali znovu umístit do soupeřova pole. Vítězství 2 : 0 (16, 20) nás těšilo, ale už jsme mysleli na závěrečné utkání. Čekal nás tým Plotiště, který jsme na minulém turnaji dokázali porazit v tie-breaku. Dnes nám ale vázla hra v poli (příjem a nahrávka) a znát byla rovněž výšková převaha. Po bojovném výkonu bohužel 0 : 2 (-22, -18).

Další turnaj nás čeká 11. 12. 2016 v Hronově.

Minižactvo se zlepšilo

              V krajském přeboru minižactva odcestoval náš tým k druhému turnaji semifinálové skupiny do Rychnova nad Kněžnou. Stejně jako v prvním turnaji opět byly nad naše síly týmy Slavie Hradec a Dřevěnic. Tentokrát jsme však dokázali vyzrát nad Náchodem A (i když pouze v tie-breaku). Rychnov C i Jičín C jsme dokázali tentokrá porazit bez větších potíží. V závěrečném turnaji bychom však potřebovali porazit Náchod 2 : 0, abychom měli šanci postoupit do finálové skupiny z třetího místa.

Příští turnaj se hraje v naší tělocvičně 15. 1. 2017

 

OP minižactva v Lázních Bělohrad na jedničku

            V sobotu 5. 11. 2016 proběhlo v L. Bělohradě 2. kolo okresního přeboru v barevném minivolejbalu. Pořadatelé byli velmi dobře připraveni a celý turnaj zvládli perfektně. I naše účast byla úspěšná.

Celkem jsme postavili 14 týmů. Ve žlutém minivolejbalu jsme se dokázali posunout v žebříčku výš a protože patříme mezi nejmladší v soutěži, je tam stále velký prostor na zlepšování. nejlépe se dařilo Vojtíkovi Svobodovi a Honzíkovi Krskovi, kteří se dokázali mezi 21 týmy vyšplhat na nádherné 7. místo. V oranžovém na výraznější úspěch zatím čekáme, ale Naděnka, Adam a Adéla L. dokázali pěkným 8. místem uzavřít první polovinu startovního pole. Výborně nám vyšel červená barva. Dva naše týmy se utkali o 3. místo. Štastnější nakonec byly Nikča s Domčou, které v rozhodujícím utkání udolaly Aničku a Denču. Mezi 14 startujícími se do první poloviny svým sedmým místem dokázaly protlačit ještě Pája s Emičkou. Největší úspěch jsme zaznamenali v modré barvě. Tu po perfektních výkonech vyhrála Bára s Aničkou. Bára ukázala výborný pohyb po hřišti a fantastický přehled o hře. Její výkon podpořila především nádhernými nahrávkami Áňa. Pro Báru je to již druhé vítězství. Také další dvojice (Tom s Emičkou a Simča s Anetkou) předváděly bojovné výkony, i když to tentokrát na bednu nestačilo.

            Další kolo se bude konat v neděli 4. 12. 2016 v Hořicích.

 

       V KP minižactva na domácí půdě výborně...

            V neděli 23. 10. 2016 jsme byli pořadateli zavěrečného turnaje základní skupiny KP v minivolejbalu. Hned v úvodním zápase jsme sice prohráli s bezkonkurenčním Rychnovem nad Kněžnou, v dalších zápasech jsme ale byli úspěšní. Nejprve jsme si vcelku snadno se Rtyní v Podkrkonoší. Velmi vyrovnané utkání jsme sehráli s velmi šikovnými trutnovskými děvčaty. V závěrečném zápase s Novým Bydžovem jsme nejprve až příliš snadno vyhráli první set a ve druhém jsme se nedokázali koncentrovat a málem se nám to vymstilo. Nakonec jsme však i toto utkání dotáhli do vítězného konce.

            Z náš klub tentokrát nastoupili: Tom Typlt, Valča Šimková a Áňa Kosinová. Jako počtářky a zapisovatelky vypomohly Klárka a Nikča Matoušovi. Všechna utkání rozhodovali Kryštof Kaván a Iva Vágenknechtová. Všem děkujeme za výbornou reprezentaci našeho oddílu. 

            V základní skupině jsme se tedy umístili na druhém místě. Nyní nás budou čekat další tři turnaje v semifinálové skupině. Zde se rozhodne o tom, jestli se nám podaří opět vylepšit naše dosud nejlepší umístění v KP. Tím bylo v minulém roce 16. místo mezi 31 týmy.

 

V KP staršího žactva tentokrát o mnoho lépe...

V neděli 16. 10. 2016 naše starší žactvo nastoupilo v domácím prostředí k druhému turnaji letošního krajského přeboru. První turnaj se nám na hradecké Slávii vůbec nevydařil, chtěli jsme se proto polepšit. Sestava týmu se nezměnila, žloutenková karanténa u tří děvčat stále pokračuje. 

V prvním utkání jsme nastoupili proti velmi silnému Dvoru Králové. Tento tým udělal od loňského roku ohromný pokrok a na minulém turnaji nás bez větších potíží porazil. Tentokrát se situace otočila. My jsme hráli pozorně, vyvarovali jsme se zbytečných chyb a vcelku jednoznačně jsme zvítězili 2 : 0.

K druhému utkání jsme nastoupili proti Hronovu, který disponuje velmi pohyblivým a obětavým týmem. Navíc má k dispozici nejvyššího hráče soutěže, který dokáže složit míč téměř pokaždé. V prvním setu nám hra soupeře činila trochu potíže, ale dokázali jsme ho dotáhnout do vítězného konce. Ve druhém setu, už soupeř nenašel sílu na větší odpor. Zasloužené vítězství 2 : 0.

Na závěr turnaje nás čekal nejsilnější soupeř, vedoucí Plotiště. První set jsme začali katastrofálně, během chvíle jsme prohrávali 1 : 10 a vypadalo to na snadné vítězství soupeře. My jsme sice hru vyrovnali, ale na vítězství v setu to již nestačilo. I druhý set jsme nezačali dobře. Za stavu 1 : 5 jsme se ale pomalu začali zvedat a v polovině setu jsme přebrali otěže do svých rukou. Vítězství v setu jsme si již nenechali vzít. Přišel ti-break, který zatím moc neumíme. Tentokrát jsme si ale na soupeře dávali větší pozor a vedli jsme vlastně celý třetí set. Z vítězství 2 : 1 jsme měli velkou radost. Bylo zasloužené.

Sestava: Dejf Krch - nahravač, Martin Totti Fejfar a Kryštof Kykýn Kaván - blokaři, Jenda Burkert a Míša Kříž - smečaři. Na postu univerzálky se střídaly Klárka Matoušová, Anežka Kriegelová a Áďa Podlipná.

 

 

    Barevný minivolejbal se představil v Nové Pace ve velkém stylu…

V sobotu 15. 10. 2016 se v hale ZŠ Husitská konalo první kolo letošního okresního přeboru v minivolejbalu. Děti jsou v této soutěži rozděleny podle věku a stupně zvládnutí základních volejbalových dovedností do čtyř barevných pásem. Nejmenší děti hrají ve žlutém pásmu přehazovanou dvojic, v oranžovém míč mohou chytat, ale přihrávky i útok probíhají odbitím vrchem. V červeném pásmu již děti nesmí míč chytit, ale mohou si ho ještě před odbitím nadrazit. Vrcholem minivolejbalu je pak modrý minivolejbal, u kterého jsou již povoleny všechny údery včetně smečí i skákaného servisu. A tohle všechno jsme tuto sobotu v Nové Pace mohli vidět.

            K turnaji se sjelo z Jičína, Hořic, L. Bělohradu, Radimi, Dřevěnic, Lomnice nad Popelkou, Pecky a Nové Paky celkem asi 160 dětí, které vytvořily 72 týmů. Nejvíc bylo nejmenších žluťásků (23). Během turnaje bylo odehráno celkem 240 zápasů na osmi hřištích. O rozhodování utkání se podělily starší děti společně s rodiči a trenéry. Skvělým rodičům našich dětí patří veliké poděkování za pomoc s organizací turnaje, za povzbuzování našich malých volejbalistů a také za zajištění odměn pro všechny účastníky turnaje.

            Také chci moc pochválit všechny děti, které k turnaji nastoupily. Hlavně u těch nejmenších to byl veliký krok do neznáma… Ale zaznamenali i první úspěchy v podobě vítězných utkání a snad je budou motivovat k dalšímu tréninku. Přestože výsledky v těchto kategoriích nejsou to nejdůležitější, rád se zmíním o našich úspěších. Modrou kategorii vyhrála dvojice Bára Pitrová a Klárka Matoušová. V této kategorii navíc na třetí příčku dosáhla ještě trojice Simča Kukučková, Anetka Nosková vedené zkušeným harcovníkem Tomem Typltem. Na stříbrnou příčku dosáhly ještě Nikolka Matoušová s Terezkou Buriánovou v červeném minivolejbalu. Ani ostatní týmy se neztratily, kompletní výsledky najdete zde.

Další turnaj se hraje 5. 11. v Lázních Bělohradě, tak snad ještě něco natrénujeme. Držte nám pěsti. A pokud si chcete taky zahrát, přijďte za námi každé pondělí a čtvrtek.

 Video z turnaje najdete zde                                                                                                        

 

 

První říjnová neděle opět volejbalová

KP mini

Náš tým ve složení Valča, Áňa, Emička a Tom tentokrát vyjel za svými soupeři do Rychnova nad Kněžnou. A vedl si velmi dobře. Domácí tým nám sice odvedl porážku z minulého kola, ale ostatní soupeře jsme již dokázali porazit. Tím jsme si upevnili svoji druhou příčku v tabulce. A zároveň se tím také zvýšily naše šance hrát znovu v první polovině startovního pole a ucházet se o co nejlepší celkové umístění... Výberně... Vydržať!!!

KP žactvo

Letošní sezónu jsme tedy rozhodně nezahájili dobře. Ke svému prvnímu turnaji jsme zajížděli velmi oslabeni, neboť jsme doplatili na žloutenkovou karanténu. Tým bych pochválil za bojovnost a alespoň pár pěkných volejbalových chvilek. Na postu nahravače měl turnajovou premiéru Dejf. Dělal, co mohl, ale díky velmi nepřesnému příjmu moc nemohl. Jasně exceloval na bloku Totti, který táhl celý tým. Jenda zahrál standard, v poli bojoval, ale scházela mu přesnost přihrávky, při útoku mu zase scházela výška. Míša hecoval ostatní, hlásil včas auty, ale je znát tréninkové manko. Klárku bolel ukazováček, ale snažila se. Anežka s Adélkou se rozkoukávaly a příště to bude určitě zase o kousek lepší... Ale neklesejme na mysli, holt musíme přidat v tréninku.

Začátek sezóny se vydařil...

KP mini

Sezónu 2016/2017 jsme zahájili ve velkém stylu. Oproti loňsku nastupujeme pouze s jedním týmem a snad se nám bude dařit. První turnaj ledacos naznačil. Usktečnil se za krásného podzimního počasí na antukových kurtech TJ Lokomotiva Trutnov. Postupně jsme se utkali s domácími děvčaty, rychnovskými chlapci a s týmy z Nového Bydžova a ze Rtyně v Podkrkonoší. S Rychnováky jsme odehráli velmi vyrovnaný zápas. V prvním setu jsme od začátku do konce tahali za kratší kone. Ve druhém setu se však situace otočila a my jsme ho s převahou vyhráli. D o tie breaku jsme vstoupili lépe než soupeř a jeho průběh jsme si až do konce pohlídali. Cenné vítězství s velmi silným týmem bylo naše. V ostatních zápasech se ukázalo především to, jak je důležité nakazit vlastní podání a přijmout soupeřovo. Nám se to dařilo lépe než soupeřům a proto jsme v těchto zápasech zvítězili vždy 2 : 0.

V našem týmu se pravidelně střídali Bára Pitrová, Valča Šimková, Áňa Kosinová a Tom Typlt. Všichni si zaslouží velkou pochvalu.

 

LETNÍ VOLEJBALOVÝ KEMP 

Letos poprvé v Radimi...

Stalo se již pěknou tradicí, že se mladí volejbalisté z Nové Paky a okolí během prázdnin sejdou ke společnému volejbalovému kempu. Letos se tak stalo již poosmé. Poprvé v historii se však konal kemp v Radimi. Od pondělí 8. 8. do soboty 13. 8. si pětadvacítka mladých adeptů této nádherné míčové hry užívala pěti společných dní.

Děti byly samozřejmě rozděleny do tří věkových skupin. O nejmladší holčičky se postaraly trenérky Iva Vágnechtová a Lucka Tauchmanová. Náplní byly hlavně různé průpravné hry. Prostřední věková kategorie si pod vedením Zdeňka Burkerta připomínala především základní údery, které však také trénovala převážně v jednoduchých hrách. Nejzkušenější hráči a hráčky pod vedením Vojty Burkerta ochutnali opravdovou volejbalovou řeholi a hlavně při tréninku vybírání míčů spolykali hodně radimské antuky. O to, abychom nezhynuli hlady, se jako vždy skvěle starala Ilona Burkertová. Zároveň také plnila roli té hodné Íly, která pohladí, utěší a rozesměje dětskou tvářičku, když se jí třeba zastýská…

Protože je volejbal týmová hra, velkou část aktivit jsme také zaměřili na posilování týmové sounáležitosti. Tradičně se celým kempem proplétala soutěž týmů. Jednotlivé týmy si společně vymyslely své názvy, pokřiky, vyrobily si týmové vlajky, společně vykonávaly službu a samozřejmě soutěžily v mnoha volejbalových i jiných aktivitách. Velkou oblibu si vždy vyslouží stezka odvahy a tak jsme na ni nezapomněli ani letos. A jasná (i když trochu chladná) noc a padající hvězdy s trochou toho strachu byly skutečným zážitkem.

Žádný kemp nemůže proběhnout také bez rodičovských schůzek. Během nich „volejbalují“ děti s rodiči nebo proti nim a společně si hru užívají. I letos si děti naprosto samy připravily pro rodiče krátký kulturní program. Tradičně se vydařil, rodiče rozesmál i potěšil. Pro nás trenéry byla ohromným zážitkem premiéra naší nové volejbalové hymny, kterou děti samy otextovaly a nacvičily…

Než jsme se v sobotu rozloučili, mohli jsme také společně sledovat mužskou soutěž při probíhajícím tradičním dřevěnickém turnaji. Hned v prvním ranním utkání děti fandily Vojtovi, který na radimských kurtech nastoupil se svým týmem proti týmu ze slovenské Prievidze, za kterou nastoupili i tři hráči z dálného kanadského Ontaria…

Kemp se nám i přes nepříliš vlídné počasí vydařil a správně nás nažhavil do nadcházející sezony. Rádi na trénincích přivítáme další nové zájemce všech mládežnických kategorií. Tréninky budou od začátku září probíhat v tělocvičně ZŠ Husitská. Tréninkové dny budou tradičně pondělí a čtvrtek. Přípravka 14,30 – 16,00 hod., modrý minivolejbal a žáci 16,00 – 17,30 hod. Bližší informace www.volejbalpaka.cz

 

                                                                                              Mgr. Zdeněk Burkert

 
OP mužů zakončila dohrávka s týmem Jičína

Dohrávaným zápasem s týmem Jičína zakončili svoje účinkování v okresním přeboru také muži. I tentokrát si chtěli co nejvíce zahrát a tak se znovu hrálo pět setů. V nich se týmy o vedení neustále přetahovaly o vedení (26:24, 25:27,19:25, 26:24, 15:17), ale nakonec byli přece jen šťastnější hosté z Jičína. 

 

Okresní přebor minižactva
V sobotu 18. 6. 2016 zakončili svou letošní volejbalovou pouť v okresním finále v barevném minivolejbalu i naši nejmladší volejbalisté.
Po skončení turnaje žactva se rozjel závěrečný turnaj minižactva. Do bojů zasáhla také dvacítka dětí z našeho oddílu. Obsadili jsme všechny barvy, ale na medailové posty to bohužel tentokrát nestačilo. Nejvíce se ke stupňům vítězů přiblížil v modré kategorii tým V.A.K (Věruška Macháčková, Anežka Kriegelová a Klárka Matoušová), který skončil na poněkud smolné bramborové příčce. Na velmi pěkném 8. místě (z 23 týmů) skončily v oranžové kategorii Hvězdičky (Pája Bílková a Emička Valentová).
 
Za podporu znovu děkujeme všem rodičům i ostatním příznivcům.
 

 Finále okresního přeboru žactva nám přineslo zlato!

Úspěšné zakončení volejbalové sezóny žáků
V sobotu 18. 6. 2016 zakončili naši volejbaloví mládežníci svou letošní velmi dlouhou sezónu okresním finále ve volejbalu žactva. Den začali již ob brzkého rána žáci. Nakonec se k finálovému turnaji dostavila čtyři nejlepší mužstva z okresu, hrálo se systémem každý s každým a turnajová matematika zněla jasně: „Chceš-li vyhrát, musíš všechny porazit!!!“ Našemu týmu se toto heslo velmi zalíbilo a splnilo ho do posledního puntíku. Tím jsme se po roční přestávce stali opět okresním přeborníkem v kategorii žactva. Za námi skončili Jičín A a Jičín B, nepopulární 4. příčka zůstala nakonec pro Radim, která nás jako jediná v průběhu sezóny dokázala jednou porazit.
Sestava:
Nahrávač – Míša Kříž (Sparťan)
Blokaři – Martin Fejfar (Totti), Kryštof Kaván (Kykýn), Marek Krátký (Mára)
Smečaři – Jan Burkert (Jenda), Nikola Podlipná (Niki)
Univerzál – David Krch (Dejf)

 Poslední turnaj základní části OP v minivolejbalu - Radim 21. 5. 2016

Projasněná obloha nás přivítala v nádherném radimském areálu při příležitosti posledního turnaje základní části OP v barevném minivolejbalu. Tradičně jsme obsadily všechny barvy. Musíme sportovně uznat, že ve většině kategorií jsme na horní příčky nedokázali dosáhnout, ale rozhodně jsme se neztratili. Nakonec stejně nejdůležitější je radost ze hry samotné. A s radostí ze hry, s přiměřenou dávkou trpělivosti doplněné tréninkovou kázní se jistě i ty výsledky dostaví. Velkou radost nám tentokrát udělali naši "modráci". Ve své kategorii dokázali obsadit první dvě příčky a tak trochu dokázali platnost mého tvrzení v předchozí větě... :-)

Kompletní výsledky ZDE.

 

    Mrazivé finále KP v Hradci Králové (15. 5. 2016)

Finále krajského přeboru se odehrálo ve velmi chladném počasí. Trochu to bylo znát i na herním projevu všech hráčů. Ve finálovém turnaji se sešly všechny týmy a tak jsme mohli porovnat, jak kdo hraje. Naše týmy ani nezklamaly, ale ani nepřekvapily. Našemu "Áčku" se konečně podařilo v této těžké skupině poprvé zvítězit. V celkovém pořadí holky skončily mezi 31 týmy na 16. místě, což je určitě vzhledem k jejich nízkému věku velky úspěch. Jen o kousíček níž na 18. místě skončilo také "Béčko".

Sestavy:

"A" - Bára Pitrová, Valča Šimková, Emička Ulrichová a Áňa Kosinová

"B" - Tom Typlt, Anežka Kriegelová, Klárka Matoušová, Věruška Macháčková

Tom a všechny jeho holky určitě zaslouží velkou pochvalu!!!

Základní část OP žactva ukončena

Do finále jdeme z prvního místa

Sobota 14. 5. 2016 přivedla do Jičína k poslednímu turnaji základní části OP žactva dvě družstva domácího Jičína, Radim a samozřejmě také lídra soutěže VKM Nová Paka. K turnaji nedorazil opět tým Hořic, který se pravděpodobně nachází na pokraji rozpadu.

Počasí na první pohlaed vypadalo velku vlídně, ale vítr mladé volejbalisty zle potrápil. Nejméně to asi vadilo našemu týmu, který dokázal všechny zápasy v pohodě vyhrát a navíc se všichni hráči pěkně prostřídali a dokonce si i vyzkoušeli hru na jiných postech, než na které jsou zvyklí. Postupně jsme tedy porazili Radim (25:17, 25:19), Jičína B (25:19, 25:17) a nakonec i Jičín A (25:12, 25:17).

Do finálového turnaje, který proběhne v Dřevěnicích 18. 6. 2016, tedy postupujeme z prvního místa v pozici jasného favorita. Snad se nám tedy nepodlomí kolena...

Volejbal se stěhuje opět ven - jarní sezóna zahájena

Muži zatím bez vítězství

První květnový pátek pačtí muži zavítali na neoblíbenou umělou trávu do Vysokého Veselí. Domácí s námi neměli vůbec slitování a poměrně rychle s námi "vyběhli" 3 : 0. A protože to bylo opravdu velmi rychlé přijali jsme milou nabídku domácích k doplňkovému čtvrtému setu. Ten jsme sice také prohráli, ale odjížděli jsme spokojeni, že jsme si zahráli.  

V pátek 13. 5. jsme přivítali k prvnímu domácímu utkání družstvo Jičína B. Utkání bylo velmi vyrovnané, oba týmy se střídaly v získávání vítězných setů. Utkání tak dospělo do tie-breaku. Ten začali lépe hosté z Jičína. V půlce posledního setu se střídali strany za stavu 8 : 3 pro hosty. Než se nám podařilo strany vyměnit, vyhnala nás z kurtu průtrž, která zaplavila antuku a utkání definitivně ukončila. Dle pravidel to znamená opakování utkání.

  V obou utkáních se objevili tito hráči:

Nahrávka - Zdeněk Burkert

Blok - Vojta Burkert, Kryštof Kavan, Jirka Stoklas, Vojta Kavan

Smeč - Honza Ringel, David Sucharda

Univerzál - Martin Fejfar

Libero - Jenda Burkert

 

 

Krajský přebor mladšího žactva

Dobojováno... stříbro je naše!!!

V sobotu 2. 4. 2016 se odehrála v krásné královédvorské hale derniéra letošního krajského přeboru mladšího žactva. Před závěrečným turnajem byla "stříbrná" matematika jasná: Chceme-li mít stříbro, musíme vyhrát alespoň jeden zápas ze čtyř. To se nám podařilo splnit naprosto přesně. Naši fanoušci nás sice chtěli vidět častěji s vítězným pokřikem, ale na naše borce jistota stříbrných medailí zafungovala jako stoprocentní demotivátor. Protože jsem u toho nemohl být (viz jinde), dovolím si citovat kouče Míru Krcha a jeho velmi přesný rozbor:

Ahoj,
tak ještě kádrový posudky :-)

Už jsem říkal, že nejhorší byl příjem balónů. Na tu Dášu toho šlo málo, s tím se pak těžko něco dělá.
Podání bylo dobré ještě v tom prvním zápase s Hronovem, ale už tady byl vidět ten špatný příjem, ale celý zápas jsme vedli, tak nakonec to bylo v klidu.
Následovalo VoCe. Nebyla to taková tragédie jako ten první set v Hradci, ale zato to bylo jednotvárné celý zápas. Bez větších úspěchů.
Hodina a půl na tu Slávii je dokonale uspala. Do rozcvičky se nikdo nehrnul, musel jsem na ně párkrát houknout :-)
Bohužel zápas plný chyb, úplně odešlo podání, jinak si myslím, že by je přehráli. Oni ty Slávisti nic moc nehráli. Kdyby to dali, tak dají i to Plotiště. To taky vlastně nic nehrálo (ikdyž VoCečko se s nimi zapotilo), ale bylo lepší jak Slávie. Zápas to byl docela vyrovnaný, ale koncovky výměn jsme nedotahovali. Vybojované balóny a dlouhé výměny bohužel většinou končili nějakou hloupou chybkou. Mnohokrát se stalo, že si na sebe nekřiknou a pak jsou z toho jen zmatky.

Jednoznačně nejlepší byla dnes na hřišti Nikola. Výborné smeče (a obecně koncovky na síti), pěkný podání i hra v poli. Jedna z mála od koho se ty balóny jen tak neodráželi. Taky jediná neustále pobíhala s balónem, takže byla rozcvičená. Na druhou stranu se straní kolektivu, což je škoda.

Viktorka má ten výkon takový stálý, ale člověk nikdy neví, jak dlouho jí ta vlna úspěšných zákroků a chuti hrát vydrží. Jak jsi říkal do telefonu, patrně potřebuje chvílemi střídat. V zápase se Slávií jí všechno lítalo za zadní čáru. Nutno říct, že se ale snažila to změnit, prostě to nešlo.

Dáša. Světlé okamžiky měla v zápase se Slávií, kdy tým držela výborným podáním. Ovšem nahrávky nic moc, spíš nic, než moc... Je třeba však říct, že v kombinaci s tím špatným příjmem zase nelze svést vše na ní. Ale jistota v tom tedy rozhodně nebyla. Bohužel musím říct, že ani chuť. Přišlo mě, že to hraje tak nějak z povinnosti, bez zájmu...

Co se týká Jendy, tak mu nemůžu nic moc vyčítat, ale ani nelze nic moc vyzdvihnout. Měl stejnou náladu jakou mělo zrovna družstvo.

David mě docela překvapuje (už v tom Hradci), prostě mě přijde, že má konečně chuť hrát a vyhrávat. Ale příjmy dneska nic moc, podání povedená.

Kykýn se bojí vlítnout na ty bloky na síť. Je takový nerozhodný a když už se rozhodne, tak je to o chvilku později a už to nemá ten správný efekt. Ta jeho nejistota se podle mě odráží i v poli.

No tak jsem zdrbnul holky a ke klukům nic nemám. Tak přemýšlím, čím to je :-)
Já jsem jim neměl moc co vytknout, kromě těch obecných problémů co jsme psal, které se týkají celého týmu. Takže asi proto.

Tak toť vše.

Mirek

No a já bych dodal na závěr jen pár vět:

  1. Děkuji všem hráčům za odvedené výkony a za reprezentaci našeho oddílu i Nové Paky.
  2. Také děkuji všem rodičům, kteří nám fandili, vozili na zápasy a pomáhali s organizací turnajů.
  3. ALE ZÁROVEŇ TAKÉ... 
  4. Na turnaje prostě nemůžeme jezdit v šesti lidech.
  5. Na tréninky musíme chodit pořád (50% je strašně málo) a taky tam musíme makat víc než naplno.
  6. Náš výkon musí být týmový a to musí být vidět a slyšet na hřišti i mimo něj.

Teď nás čeká ještě závěr okresního přeboru, který vyvrcholí finálovým turnajem v Dřevěnici a soubojem o titul okresního přeborníka a o další sadu medailí.

 

Trenér taky někdy hraje...

Ve stejnou chvíli, kdy naši žáci bojovali o stříbro, jsem se účastnil závěrečného klání letošního turnaje pracovníků škol. Podobně jako dětí nás také bylo pouze šest. Náš cíl byl jasný. Získat pohár. Přestože jsme se v závěrečném zápase už nemohli téměř pohnout, nakonec se nám to podařilo. Putovní pohár je pro letošní rok náš!!!

 

Bezva turnaj s perfektním týmem. Jen kdyby mě u toho všechno tak nebolelo...

Na kraji o nás vědí...

Krajský výbor ČVF si všiml dlouhodobě výborně hrajícího týmu VKM Nová Paka v kategorii žáků. Díky tomu jsem měl tu čest se zúčastnit letošního vyhlašování "Volejbalista roku" a převzít trenérské ocenění. Beru to tak, že jsme společně udělali za těch pár roků velký kus práce, za kterou jsme si vysloužili i pozornost v podobě poháru pro trenéra roku... 

Tak chlubení už bylo dost. Zpátky na zem a do práce... 

 

Krajský přebor mladšího žactva

V neděli 20. 3. 2016 jsme zajížděli k předposlednímu kolu KP mladšího žactva do haly královéhradecké Slavie. Celý den se tam hrála AVL (Amatérská volejbalová liga). A tak, pokud jsme právě nehráli, alespoň bylo na co koukat. Tento turnaj nás nezastihl v úplně top formě. Nejprve jsme vcelku s přehledem dokázali přehrát marodkou oslabený tým Hronova. V dalším zápase nás čekal již jistý krajský přeborník, výborně hrající tým VoCe Nové Město nad Metují. V prvním setu nás "vocečkáři" naprosto deklasovali (3:25) a vypadalo to na ručník. Do druhého setu v našich dresech ale nastoupil úplně jiný tým. Tento set jsme prohráli až v koncovce nejtěsnějším rozdílem (24:26). Po pauze nás čekal tým Plotiště. Jedná se o rivala, se kterým se pereme o stříbrné medaile. Tentokrát nás překvapil výškovou převahou a dokázal nás porazit 2:1. Závěrečné utkání znovu s Hronovem jsme dokázali vyhrát 2:0 tak jsme odjížděli domů s vyrovnanou bilancí.

Sestava: Dáša, Niki, Viki, Dejf, Jenda, Kykýn, Mára a Míša.

Děkujeme také za podporu našemu fanklubu.

Výsledky a tabulka jsou zde.

Závěrečné kolo se koná v sobotu 2. 4. 2016 ve Dvoře Králové. Jistotu stříbrné medaile nám přivesou tři získané body ze čtyř zápasů. Hrajeme ale s Hronovem, Slávií, Voce a s Plotištěm. Lehké to tedy nebude!!! Uskutečnitelné však ano.

Okresní přebor minižactva

V sobotu 19. 3. 2016 jsme byli pořadateli 4. kola okresního přeboru minižactva v barevném minivolejbalu. Ve všech čtyřech kategoriích nakonec do naší domácí tělocvičny 52 týmů. Díky velkému nasazení rozhodčích z řad družstva žáků a také díky veliké podpoře rodičů malých volejbalistů jsme nakonec turnaj  na výbornou. Rodiče nám také obstarali odměny pro všechny děti, jedny maminky napekly velikonoční perníčky, další zase pomáhaly v roli hostesek...

Všem pomocníkům patří veliké poděkování!!!

A jak se nám dařilo na hřišti? Myslím, že celkem dobře. Získali jsme dvě třetí a jedno čtvrté místo. I další týmy předváděly velkou snahu, což je příslibem do dalšího tréninku. Kompletní výsledky jsou ke stažení zde.

 

Krajský přebor minižactva

V neděli 13. 3. 2016 se konala první kola finálových skupin v krajském přeboru v minivolejbalu.

Náš A tým (Bára, Valča Anička a Emička) zavítal do Náchoda. Holky hrají opět ve velmi silné skupině o 12. - 16. místo (z celkových 31 týmů) Už samotný postup do této skupiny je velkým úspěchem. Úvodní finálové kolo ukázalo, že zisk každého bodu bude mít cenu zlata. Zatím se holkám podařilo "urvat" jeden bod za prohraný tie-break, ale není všem dnům konec...

B tým (Klára, Tom, Anežka, Věruška) zahájil finálové putování podle původního rozpisu v Jičíně. Toto družstvo bylo ve své skupině o 17. - 21. místo o kus úspěšnější. Pouze jednou prohrálo, dva zápasy vyhrálo 2 : 0 jednou zvitězilo v tie-breaku (proti kamarádům z Pecky).

Další kolo se koná 17. 4. 2016. Zatímco Áčko zavítá do Týniště, Béčko si užije výhody domácího prostředí.

Krajský přebor žactva na domácí půdě

Tentokrát bez porážky

V neděli 6. 3. 2016 v naší hale pokračoval svým dalším kolem krajský přebor mladších žáků. Náš tým nastoupil v oslabené sestavě, když ze zdravotních důvodů chyběli Totti a Dejf, na lyžařském výcviku byl Míša. Do turnaje jsme vstoupili poněkud rozpačite proti Dvoru Králové. Zápas jsme sice vyhráli 2 : 0, ale náš výkon byl velmi kostrbatý. Z útlumu jsme se však rychle oklepali a v dalších zápasech jsme zdolali nejprve Slavii Hradec Králové a znovu Dvůr Králové pokaždé 2 : 0 a  již bez větších potíží. Tyto výsledky nás posunuly v průběžném pořadí krajského přeboru na 2. místo.

Sestava:

Jenda, Dáša, Kykýn, Nikča, Mára, Berťa a Viki.

 

Okresní přebor žactva pokračoval dalším kolem

V Lázních Bělohrad nás potkala první letošní prohra

V sobotu 27. 2. 2016 pokračoval svým dalším kolem okresní přebor žactva. V tomto kole jsme postrádali Tottiho, což bylo znát hned v prvním utkání s velmi šikovným týmem Radimi. Radimští nás převyšovali především svým výškovým průměrem a výborným pohybem v poli. Právě při hře na síti nam nejvíc chyběli Tottiho centimetry a útočná razance. Soupeři jsme však nedali nic zadarmo a dokázali jsme dotáhnout utkání do tie-breaku. V něm nás však soupeř přehrál a zaslouženě zvítězil. V dalších zápasech (s Jičínem B, L. Bělohradem a dvakrát s Hořicemi) jsme potom dokázali zvítězit pokaždé v poměru 2 : 0. Všichni hráči se na hřišti pravidelně střídali a dokonce si zkusili i hru na jiných postech.

Za náš tým nastoupili:

Jenda, Kykýn, Viki, Mára, Dejf, Dáša, Nikča, Berťa a Míša.

Okresní přebor žactva znovu pokračuje

Tentokrát v Lázních Bělohrad

V sobotu 27. 2. 2016 pokračuje okresní přebor žactva svým pátým kolem. Tentokrát se utkáme s Jičínem A, Radimí, Hořicemi a s domácím l. Bělohradem. Autobus pro fanoušky tentokrát naprosto vyjímečně nevypravujeme, přesto za každy hlas podpory v hledišti budeme rádi.

Kompletní jarní termínovku najdete zde: 

Termínová listina  

Okresní přebor žactva na domácím hřišti

Třikrát palec nahoru

V neděli 31. 1. 2016 jsme na domácím hřišti hostili naše soupeře během 4. kola okresního přeboru žactva. Bohužel se omluvil tým Hořic a tak jsme odehráli jen tři utkání. Ve všech jsme dokázali zvítězit 2: 0. Průběh jednotlivých utkání nám umožnil prostřídat všechny hráče. Naše sestava opět nebyla kompletní, ale tentokrát jsme se s tím vyrovnali na výbornou. Cestu na hřiště opět našla naše nahrávačka Dášenka. Po horách se nám loudali dva středáci (Totti a Vikča). Na tomto postu se postupně vystřídali Kykýn (se svými lepšícími se bloky), bojovník Mára a také trochu ostýchavá Nikča. Z kůlu opět spolehlivě útočil Jenda (tentokrát po "proflámovaném" víkendu trochu vlažnější v poli) a Míša, který opět nezapomněl povzbuzovat za všech okolností). Na kůlu také opět zkoušel štěstí Bertík, kterému tam chybí trochu odvahy ke smeči, podobně jako Nikče. Dejf opět vytáhl ze svého arzenálu nepříjemné servisy a také dva nádherné útoky z "účka" - jen tak dál a houšť. Na postu univerzálky se nám také rozkoukávala Áďa - a vůbec to nebylo špatné.

Další kolo se koná v neděli 21. 2. 2016, tedy na konci jarních prázdnin. 

Krajský přebor mladšího žactva na domácím hřišti

Bohužel jsme opět nestačili na "Vocečko"

V neděli 17. 1. 2016 jsme na domácím hřišti chtěli vrátit porážku z minulého týdne aktuálnímu lídru soutěže družstvu VoCe (Volejbalové centrum Nové Město nad Metují). Bohužel se nám to nepodařilo. Nechybělo odhodlání a bojovnost. Velmi citelně ale chyběla první nahravačka Dášenka. Nikča, hrající obvykle na postu smečařky se velmi snažila, ale špatné příjmy jí už tak dost složitou situaci ještě zhoršily. Na postu středního hráče se v průběhu turnaje vystřídali čtyři hráči (Totti - jasná jednička, Kykýn - solidní poctivá dvojka, nezklamali ani věčně rozevlátá Viki a trochu kostrbatý Mára). Z kůlu se snažili útok podpořit neustále se plíživě zlepšující kapitán Jenda, velký hecíř a štírek Míša, které střídal snažící se Bertík. Post univerzála opět zastával Dejf. Ten pokaždé dokáže překvapit nějakým tím fantastickým útokem, který ale bohužel velmi často "zabíjí" nepozorností v poli.

Během turnaje jsme dokázali porazit 2 : 0 Dvůr Králové, dále Slávii Hradec Králové a Hronov 2 : 1. V nejdůležitějším utkání s VoCe jsme po bojovném výkonu prohráli 0 : 2.

Tímto turnajem se novoměstští volejbalisté v čele tabulky osamostatnili. My se musíme nyní soustředit na souboj o druhou příčku s týmem Plotiště.

Semifinále KP mini v Náchodě

Tentokrát bez porážky

V neděli 10. 1. 2016 naše "béčko" vyrazilo do Náchoda k závěrečným semifinálovým bojům. A trojici Klárka Matoušová, Anežka Kriegelová a Tom Typlt se dařilo na výbornou. Ve všech zápasech jsme  zvítězili, malé zaškobrtnutí jsme si dovolili jen v utkání s vedoucím týmem naší skupiny (děvčata ze Slavie Hradec Králové). V tomto zápase jsme zvítězili až po infarktové koncovce 20:18 v tie-breaku.

Výsledky:

Nová Paka B - Rychnov C                                2 : 0

Nová Paka B - Jičín C                                      2 : 0

Nová Paka B - Slavia Hradec Králové B dí         2 : 1

Nová Paka B - Náchod C                                  2 : 0

 

Tom ve chvílích volna...

 

Úspěšná mise v Lomnici nad Popelkou

Dvacet packých dětí se mezi ostatními neztratilo

V sobotu 9. 1. 2016 so konalo další pokračování okresního přeboru v barevném minivolejbalu v nádherné hale v Lomnici nad Popelkou. Tentokrát jsme postavili celkem 9 týmů ve všech barvách a naše vystoupení dopadlo velmi dobře. Některé týmy se dokázaly zase o kousíček zlepšit, někdo si zase poprvé zkusil, jaké to je hrát zase o jeden level výše, některé týmy zaznamenaly nádherné umístění v absolutním pořadí v rámci své barvy.

A jak to tedy dopadlo? Vezmeme to pěkně popořádku od žluté...

Ve žlutém minivolejbalu jsme měli tradičně nejsilnější zastoupení. Zde se prezentovalo celkem 14 týmů. Z našich dvojic si nejlépe vedly Pampelišky (Lucka Fojtová a Sárinka Šolcová), které v celkovém pořadí skončily na perfektním 5. místě. Jen o dvě příčky níž na celkovém 7. místě se objevily Píďalky (Kristýnka Svobodová s Naděnkou Choutkovou). Zbylé dva týmy pobraly opět cenné zkušenosti. Lumpící (David Maňák, Adam Svoboda a Martin Macháček) dokončili turnaj na 10. místě, Sluníčka (Adélka Pitrová a Berča Dundová) skončila na 11. místě.

V oranžovém minivolejbalu nastoupilo 19 týmů (nejpočetněji obsazená kategorie). Naši Chamíci (Emička Valentová a Anička Říhová) vybojovali 10. místo, Hvězdičky (Pája Bílková a Denča Kukučková) se svým 14. místem zase dokázaly o kousíček proti minulému turnaji polepšit.

V červeném minivolejbalu hrálo celkem 15 dvojic. Naše Hříbátka (Nikča Matoušová a Terezka Buriánová) obsadila celkové 12. místo, které hodnotíme s ohledem na to, že Terezka hrála červený minivolejbal úplně poprvé, jako úspěch.

Nejzkušenější borci se tradičně objevují v modrém minivolejbalu. V této kategorii se přihlásilo pouhých 10 týmů a pořadatelé zde sloučili kategorie "amatéři" a "profi" do jedné. Náš klub reprezentovaly dvě trojice. Historicky první kompletně staroapacká trojice hrající v týmu Mimoněk (Martinka a Věruška Macháčkovy, Anežka Kreigelová) po velkém boji dokázala uhájit 9. příčku. Třešničkou na dortu bylo pro nás vystoupení Týpků (Tom Typlt, Valča Šimková a Klárka Matoušová). Svoji trpělivou hrou a bojovným výkonem dokázali vystoupat až na 3. místo. 

Moc děkujeme všem rodičům za dopravu a za pomoc na místě a těšíme se na setkání při dalším turnaji. Ten se koná 19. března v naší tělocvičně.

Naše hemžení u stolku organizátorů. Zbytek fotek zde

Poslední letošní turnaj

Tři velmi odlišná utkání na turnaji v Černčicích

V neděli 13. 12. 2015 zajeli mladší žáci (a taky dvě žákyně) ke svému poslednímu letošnímu turnaji do Černčic, kde mají svoji domovskou palubovku asi největší favorité letošního krajského přeboru hráči Volejbalového centra Nové Město nad Metují.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu z Plotiště, kterému jsme chtěli oplatit domácí porážku z posledního turnaje. Utkání jsme zvládli vcelku s přehledem a po setech 25:16 a 25:19 jsme zvítězili. Ke druhému utkání jsme nastoupili proti bojovnému týmu ze Dvora Králové. Dařilo se nám ještě lépe a znovu jsme zvítězili. Tentokrát to bylo 25:12 a 25:9. K závěrečnému utkání jsme nastoupili proti velmi dobře hrajícímu družstvu domácích. Soupeř se do nás pustil hned od samotného začátku. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 6:0. Postupně jsme se však otřepali, ale prohru v prvním setu 22:25 jsme však již odvrátit nedokázali. A to jsme ještě netušili, co se bude dít dál... Do druhého setu jsme nastoupili s tím, že chceme vyhrát. Alo soupeř byl proti. A dal nám to najevo dost rázně... Podařilo se mu všechno, na co jen pomyslel. A my? Bohužel přesný opak. Najednou se nám nedařilo vůbec nic. Bylo to prostě ještě o kousek horší než nejhorší. Porážka 7:25 to popisuje, myslím, dost přesně.

Nicméně stále jsme ve hře o krajské medaile. Hodně napoví již následující turnaj, který se bude konat v neděli 17. 1. 2016 v naší tělocvičně. Přijďte fandit...

Minivolejbalový víkend

V sobotu OP mini v Lázních Bělohrad, v neděli KP mini v Nové Pace

V sobotu 21. 11. 2015 jsme zahájili v Lázních Bělohrad letošní ročník okresního přeboru v barevném minivolejbalu. Pro mnoho hráčů, hráček i rodičů to byla premiéra. A já myslím, že z naší strany vydařená. Protože oficiální výsledky zatím nedorazily, nabízím alespoň pár foteček...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V neděli jsme se představili letos poprvé na domácí půdě v krajském přeboru v minivolejbalu. Pořádali jsme dvě semifinálové skupiny. Naše výkony lze určitě hodnotit jako úspěšné. V náročnější skupině sice A družstvo vyhrálo pouze jednou, B družstvo svou skupinu dokázalo vyhrát. Podrobné výsledky v sekci Soutěže.

Děkuji moc rodičum za doprovod a podporu. Také děkuji starším hráčům za pomoc při organizaci nedělního turnaje.

 

Víkend plný volejbalu...

Páteční nepodařený zápas mužů v Jičíně

V pátek 11. 9. 2015 odcestovali naši muži ke svému druhému mači v okresním přeboru mužů. Přestože soupeř patřil do kategorie hratelných, porazil nás po nepříliš podařeném výkonu naprosto jednoznačně 3 : 0. V tomto utkání již nenastoupil nahravač (pro pracovní vytížení) Vojta Burkert a to se ukázalo pro výkon týmu naprosto klíčové. Zároveň se naposledy v podzimní části představil Honza Ringel, kterému již začínají mistrovská utkání v kuželkách. Přesto mu za oba podzimní zápasy děkujeme a těšíme se na jarní opětovné shledání. Naopak se nově v našich řadách objevil David Sucharda, který tým v průběhu sezóny posílí. 

Sestava: David Sucharda a Honza Ringel - smeč, Honza Kysela a Péťa Novotný - blok, Martin Fejfar - univerzál, Zdeněk Burkert - nahrávka, Jenda Burkert - libero

Další zápas nás čeká v pátek 25. 9. 2015 na domácích kurtech s Hořicemi od 17,00 hod.

Trenéři na Pecce

V sobotu 12. 9. 2015 si trenéři (Jirka Vlk, Iva Vágenknechtová a Zdeněk Burkert) užili pěkný turnaj mixů na Pecce. V turnaji O pohár předsedkyně lázeňského mikroregionu je doplnili dále Renata Hrdličková, Honza Kysela a David Sucharda. V turnaji jsme jednou prohráli v úvodním zápase s Mlázovicemi, utrpěli jsme vítěznou remízu s L. Bělohradem (konečný vítěz), zbylé tři zápasy jsme vyhráli. To nám mezi osmi týmy stačilo na konečné 5. místo.

 
Žactvo v KP zahájilo vítězně

V neděli 13. 9. 2015 odstartoval svou soutěž v krajském přebory mladších žáků také náš tým. Po krátkém bloudění jsme nakonec našli pěkné hřiště u ZŠ v Plotišti. Před úvodním zápasem, ve kterém jsme narazili na domácí tým jsme sice měli trochu obavy. Ty z nás ale po úvodních míčích odpadly. Odehráli jsme tři zápasy. S domácím Plotištěm jsme nakonec po boji vyhráli 2 : 0. Ve druhém zápase nás potrápil šikovný tým Hronova. I v tomto zápase jsme ale nakonec byli tím šťastnějším týmem my po vítězství 2 : 0. K závěrečnému duelu jsme nastoupili proti Slávii Hradec Králové. V tomto utkání jsme vcelku s přehledem zvítězili v úvodním setu. Potom jsme však trochu polevili a to se nám vymstilo. Za stavu 1 : 1 se rozhodovalo v tie breaku. V něm jsme již soupeře k ničemu nepustili a s převahou jsme zvítězili.

Sestava: Jenda Burkert a Míša Kříž - smeč, Martin Fejfar a Nikča Podlipná - blok, Davča Krch - univerzál, Dáša Zeleňáková - nahrávka. Dále se na postu smčařů střídali také Tom Kodym a Berťa Hylmar. 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. 9. 2015    Muži vítězně!!!

Svoji soutěž rozehráli v okresním přeboru muži. Poněkud překvapivě (především pro soupeře), s trochou štěstí, ale zaslouženě naši chlapi porazili tradičně silný tým Vysokého Veselí 3 : 2. Celý zápas byl jako na houpačce a v celém jeho průběhu platilo, že, kdo je na straně u kolejí, ten prohraje. Tento postulát platil naprosto spolehlivě a tak, když si při losování před tie breakem soupeř vybral stranu k náměstí, sám rozhodl o svém osudu. Cesta k vítězství v závěrečném setu ale rozhodně nebyla jednoduchá. Strany se měnily za stavu 5 : 8. Náš tým ale brzy soupeře dotáhl a velkou bojovností a touhou po vítězství nakonec premiérovou výhru získal na svou stranu. Tie break skončil téměř za tmy 19 : 17!!!

Sestava: Jirka Stoklas a Honza Ringel - smeč, Honza Kysela a Péťa Novotný - blok, Zdeněk Burkert - univerzál, Vojta Burkert - nahrávka, Jenda Burkert - libero

Další zápas nás čeká v pátek 11. 9. 2015 v Jičíně od 17,30 hod.

19. 8. 2015    V sobotu 22. 8. 2015 se za sokolovnou v Nové Pace koná prázdninový turnaj deblů. Zájemci se mohou hlásit u pořadatele turnaje Jirky Vlka.

19. 8. 2015    Nově přidány termíny okresního přeboru mužů, okresního přeboru žactva a minižactva. Co nejdříve také doplníme termínové listiny krajských soutěží.

18. 8. 2015    Do sekce fotogalerie bylo umístěno první fotoalbum z letošního volejbalového kempu, který se konal tradičně již posedmé v Dolní Brusnici.

17. 8. 2015    Oficiálně byly spuštěny nové stránky Volejbalového klubu mládeže Nová Paka. Obsah stránek budeme postupně doplňovat a aktualizovat. V nejbližších dnech zveřejníme již známé termíny utkání pro jednotlivé kategorie.